Google Website Translator Gadget

sobota, 21 lipca 2018

Zakończenie roku szkolnego

Wczoraj Emilka miała ostatni dzień szkoły przed wakacyjną przerwą, aż do września. Musicie wiedzieć, że tu rok szkolny kończy się dopiero w trzecim kwartale lipca, a to wszystko dlatego, że w ciągu semestrów mniej więcej co 6 tygodni wypadają tzw. half trem czyli po prostu krótsze przerwy od nauki i trwają mniej więcej tydzień. Wyjątek stanowią te w Boże Narodzenie, Nowy Rok, oraz Wielkanoc -wtedy przerwy są znacznie dłuższe.
Tym samym przerwa wakacyjna jest krótsza. Akurat dla dzieci takich jak Emilia rutyna szkolna może okazać się bardzo ważna, choć nie zawsze. Ale u nas akurat tak jest.
Dzisiaj chciałam Wam bardziej opowiedzieć o tym jaki postęp mała zrobiła w ciągu ostatniego półrocza. Dla dziecka neurotypowego to standard, ale inaczej jest z dzieckiem z asd. Dlatego my jesteśmy strasznie dumni. Emilia zrobiła wiele małych kroczków, które mam nadzije są początkiem tych milowych. Po pierwsze bardziej otworzyła się na dzieci- to wykluczaliśmy ponad wszystko, bo o ile przywykła do dzieci ze szkoły specjalnej to te neurotypowe były nadal czymś nieosiągalnym. Tymczasem Emilia zaczyna zaczepiac inne dzieci, które sa zupełnie zdrowe i próbuje się z nimi bawić. Oczywiście nie jest to taka zabawa jak to pomiędzy dziećmi bez ASD, ale najważniejsze, że to sie w ogóle dzieje!
Po drugie mamy więcej akcji typu: Ja sama, bez mamy i bez taty i to też jest miód na serce.
Pozwole sobie udostępnić kilka szkolnych foto, które dostalismy do domu w postaci zeszytów do nauki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz